Kayropraktik Bursa

Kayropraktik Bursa

Kayropraktik Bursa hizmetleri, merkezimizde alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından son özel teknik ve yöntemlerle sunulmaktadır.

Kayropraktik, bir tıp terimi olmakla birlikte yunanca kökenli bir kelime olmaktadır. Türkçe anlamı ise manuel manasına gelen “el ile uygulama” olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde önemli bir rol oynayan kayropraktik, kas ve eklemler üzerindeki ağrıların manipüle edilerek tedavi edilmesini sağlayan etkili bir tedavi yöntemidir.

Bel ve boyun ağrısı, baş ağrısı, kas ve eklem ağrıları başta olmak üzere birçok kas ve iskelet sistemi hastalığında son derece etkili olan kayropraktik, mutlaka eğitimli ve deneyimli bir kayropraktik uzmanı tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Aksi halde hastalıkların ciddi bir seviyeye ulaşması ya da sakatlık gibi riskler meydana gelebilmektedir.

Kayropraktik Bursa: Kayropraktik Tedavi Nedir?

Kayropraktik ne demek: Kayropraktik Bursa tedavi yöntemleri, genellikle kas ve iskelet sistemi üzerinde oluşan sağlık sorunlarını tedavi etmek için kullanılan yöntemlerdir. Manuel terapi yöntemi olan kayropraktik tedavi; basınç, germe, hızlı ve yumuşak itme hareketi gibi farklı yöntemlerle uygulanmaktadır. Bu hareketlerle birlikte eklem ve kasların fonksiyonunu iyileştirerek kas, eklem ve omurgalarda var olan kronik ya da akut ağrı şikayetlerinin giderilmesi sağlanır.

Tedavi öncesinde mutlaka hasta, uzman tarafından detaylı olarak muayene edilerek değerlendirilir. Hastanın değerlendirilmesi ve sağlık öyküsünün dinlenmesinin ardından gerekli testler yapılarak tüm bulgular ışığında hasta için en uygun ve en etkili tedavi programı hazırlanır. Tedavi süreci başladığında hastanın ilk günkü hali ile aşamalı olarak tedavi sürecindeki değişimleri gözlemlenmektedir.

Kayropraktik Bursa: Kayropraktik Bursa Fiyatları

Kayropraktik seans ücreti, tıpkı Kayropraktik İstanbul ve Kayropraktik Ankara gibi diğer illerde olduğu gibi farklılık göstermektedir. Kayropraktik tedavi fiyatları Türkiye genelinde olduğu gibi aynı zamanda bir il genelinde de her sağlık merkezinde farklılık gösterebilmektedir. Bu değişkenliğin üzerinde etkili olan birçok faktör vardır.

Öncelikle her hastanın şikayeti, fizyolojik özellikleri farklı olduğundan haliyle ihtiyacı olan tedavi yöntemi ve seans sayısı da farklılık göstermektedir. Dolayısıyla da her hastaya farklı fiyatlar çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra tedavinin uygulanacağı merkezin fiyat politikasına hatta tedaviyi yapacak olan uzmana göre dahi fiyatların değişebilmesi muhtemel durumdur.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo