Kayropraktik İstanbul

Kayropraktik İstanbul

Kayropraktik İstanbul hizmetleri, alanında uzman fizyoterapistler tarafından farklı yöntemlerle hastaya özel uygulanan tedavi yöntemleridir.

Hastalıklara ya da kazalara bağlı travmalara bağlı olarak zaman zaman vücuttaki kas ve eklemlerde hareketi engelleyebilen ağrılar meydana gelebilmektedir. Kayropraktik bu noktada eklem ve omurgalarda meydana gelen ağrıları manipülasyon etmek için kullanılmaktadır. Bu sayede ağrıların giderilmesi, fiziksel sağlığın sağlanması amaçlanır.

Kayropraktik alanında uzman olan fizyoterapistler, bu alanda kas-iskelet ve sinir sistemini etkisi altına alan hastalıkların tedavisini gerçekleştirmektedir. Özellikle kas ağrıları, baş, boyun ve bel ağrısı başta olmak üzere diğer eklem noktalarında meydana gelen sorunlar kayropraktik yöntemleri ile tedavi edilebilen hastalıklardır.

Kayropraktik İstanbul: Kayropraktik Tedavi Nedir?

Kayropraktik tedavi, aynı zamanda manuel tedavi yöntemleri olarak da bilinmektedir. Geçmişi 19. Yüzyılın sonlarına kadar dayanan kayropraktik tedavi, ilaç ve ameliyat tedavi yöntemlerini bir kenara koyarak ya da bu tedavi yöntemlerine ek olarak bütüncül yaklaşımla uygulanan yöntemlerdir.

Gelişen tıp teknolojisi ile birlikte günümüzde kayropraktik tedavi, vücudun kendisini iyileştirme yetisini ortaya çıkarmayı sağlayan lisanslı sağlık hizmeti haline gelmiştir. Kayropraktik yöntemlerini destekleyici olan fizyoterapistler diyet ve egzersiz uygulaması gibi destekleyici yöntemlere de başvurmaktadır. Kayropraktik tedavi yöntemleri alanında uzman kişiler tarafından doğru yöntemler yapıldığında son derece etkili tedavi yöntemleridir.

Kayropraktik İstanbul: Kayropraktik Fiyat

Kayropraktik İstanbul ilinin yoğun nüfusa sahip olması nedeniyle çok fazla ihtiyaç duyulan tedavi yöntemidir. Diğer adıyla manuel terapi İstanbul‘da daha erişilebilir olsa da pek çok farklı ilde de mevcuttur. Dolayısıyla da İstanbul’da çok fazla kayropraktik tedavi merkezleri İstanbul bulmak mümkündür. Bu merkezlerin her birisinde fiyatların farklılaşması mümkündür.

Kayropraktik tedavi fiyatları, öncelikle seanslara göre değişkenlik gösterir. Ancak her hastanın hastalığı ve şikayetleri farklı olduğundan her hastaya uygulanacak olan seans sayısı da farklılık gösterdiğinden tedavi fiyatları da hastadan hastaya farklılık gösterir.

Kayropraktik tedavisinin fiyatlarının belirlenebilmesi için öncelikle hastanın kayropraktik uzmanı tarafından detaylı muayene edilmesi gereklidir. Hasta detaylı bir şekilde muayene edildikten sonra tedaviyi uygulayacak olan kayropraktik uzmanı, hasta içim en doğru tedavi sürecini planlar. Planlanan tedavi programına göre de fiyatlar belirlenir. Bu nedenle de kayropraktik fiyat belirlenebilmesi için öncelikle hastanın detaylı muayene olması şarttır.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo