Kayropraktik Tedavi Merkezleri İstanbul

Kayropraktik Tedavi Merkezleri İstanbul

Kayropraktik tedavi merkezleri İstanbul ve çevresinde oldukça fazla bulunmakta ve bu merkezlerde uzmanlar tarafından hizmet sunulmaktadır.

Kayropraktik ne demek: Kayropraktik kelimesi, Yunanca kökenli bir kelime olmakla birlikte “el ile uygulanan” anlamına gelmektedir. Eklem ve omurgalarda oluşan ağrıların el hareketleri ile manipüle edilerek giderilmesini sağlayan kayropraktik tedavi, ağrıların azaltılarak yok edilmesinin yanı sıra aynı zamanda vücudun düz bir çizgide kalmasını sağlayarak vücudun fiziksel fonksiyonlarını da iyileştirmektedir.

Kayropraktik tedavi yöntemleri, genellikle manuel terapi yöntemleri yani el hareketleri ile uygulanmaktadır. Omurga, kas ve iskelet sisteminde meydana gelen baş ağrısı, bel ve boyun ağrısı, kas ağrısı başta olmak üzere eklem bölgelerinde oluşan ağrıların tedavisinde etkili bir şekilde uygulanmaktadır.

İstanbul Kayropraktik Tedavi Merkezleri

Kayropraktik İstanbul ilinde nüfus yoğunluğunun da fazla olması sebebi ile özellikle son dönemlerde hem hastalar hem de uzmanlar tarafından sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yer almaya başlamıştır. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan kayropraktik, günümüz tıp teknolojisinin gelişmesiyle birlikte el hareketlerinin yanı sıra zaman zaman teknolojik cihazlar yardımıyla da uygulanabilmektedir.

Kalabalık ve metropol bir şehir olan İstanbul’da bu bağlamda çok fazla sayıda kayropraktik merkezi bulabilmek mümkün hale gelmiştir. Ancak bu noktada tercih edilecek olan rehabilitasyon merkezinin profesyonel, tedaviyi uygulayacak olan hekimin ise alanında uzman olması sakatlanma ve yaralanma gibi risklerin oluşmaması adına son derece büyük önem taşımaktadır.     

Kayropraktik Tedavi Merkezleri İstanbul: Kayropraktik Tedavi Merkezleri İstanbul Fiyatları

Kayropraktik tedavi merkezleri İstanbul fiyatları, kayropraktik yöntemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte fazlaca merak edilen sorular arasında yer almıştır. Ancak bu noktada her rehabilitasyon merkezi, her kayropraktik uzmaı ve her hasta için aynı fiyatları vermek mümkün değildir.

Kayropraktik tedavi fiyatları, tedavinin uygulanacağı her rehabilitasyon merkezine göre değişkenlik gösterebileceği gibi uzmanlara göre de farklılık gösterebilir. Tüm bunların yanı sıra her hastanın şikayetleri ve sağlık öyküsü farklıdır. Dolayısıyla da kayropraktik tedavi yöntemleri, hastaya özel olarak planlandığından kayropraktik seans ücreti her hastaya göre değişmesi de muhtemel durumlar arasında yer almaktadır. Bunun için en doğru fiyat bilgisi tedaviyi uygulayacak olan uzman doktordan detaylı muayene sonrasında alınmalıdır.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo