Tedaviler

Refleksoloji Masajı Nedir

Refleksoloji Masajı Nedir

Refleksoloji masajı nedir sorusuna kısaca; vücuttaki belirli noktalara uygulanan basınç ve masaj teknikleriyle sağlık ve iyilik halini artırmayı amaçlayan bir alternatif tıp yöntemidir diyebiliriz.

Detaylar »
Refleksoloji Faydaları

Refleksoloji Faydaları

Refleksoloji faydaları arasında stres azaltma, rahatlama, kan dolaşımını artırma ve bazı ağrıları hafifletme yer alır. Ancak, bilimsel destek sınırlıdır ve bireyler arasında etki farklılıkları olabilir.

Detaylar »
Ayak Refleksoloji

Ayak Refleksoloji

Ayak refleksoloji, ayak tabanındaki belirli bölgelere uygulanan basınç veya masaj ile vücuttaki organlara ve sistemlere etki etmeyi amaçlayan bir tedavi yöntemidir.

Detaylar »
El Refleksoloji

El Refleksoloji

El refleksolojisi, vücuttaki organlar ve sistemlere etki etmeyi amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, el üzerindeki belirli noktalara uygulanan basınç, masaj ve manipülasyon tekniklerini içerir. Temel prensiplere göre, el refleksolojisi belirli el noktalarının vücuttaki organlar ve sistemlerle bağlantılı olduğuna inanır. Uygulama, enerji akışını düzenlemeye, stresi azaltmaya ve genel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olmayı amaçlar. Ancak, bilimsel olarak kanıtlanmış spesifik sağlık yararları sınırlıdır, bu nedenle el refleksolojisi genellikle tamamlayıcı bir terapi olarak düşünülür. Uygulama öncesi bir sağlık profesyoneli ile konuşmak önemlidir.

Detaylar »
Ayak Refleksoloji

Ayak Refleksoloji

Ayak refleksolojisi, ayak tabanındaki belirli bölgelere uygulanan basınç veya masaj ile vücuttaki organlara ve sistemlere etki etmeyi amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, ayak tabanındaki refleks noktalarına odaklanarak enerji akışını düzenlemeyi ve stresi azaltmayı hedefler.

Detaylar »
GTOS Terapi Nedir?

GTOS Terapi Nedir?

GTOS Terapi nedir? GTOS terapi cihaz ile özel uygulanan ve genellikle kliniklerde bulunan kas ve tendon gevşetmek için kullanılan bir cihazdır. Avcılar, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Beylikdüzü ve Bahçelievler ilçelerinde gtos terapi uygulamaları sıklıkla uygulanmaktadır.

Detaylar »
Fizik Tedavi

Fizik Tedavi

Fizik tedavi, bireylerin sağlık sorunlarına, yaralanmalara veya fiziksel sınırlamalara yönelik, kas gücünü, hareket kabiliyetini ve yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan rehabilitasyon hizmetidir.

Detaylar »
Fizik Tedavi Nedir?

Fizik Tedavi Nedir?

Fizik tedavi nedir? Bireylerin fiziksel sağlıklarını iyileştirmek, hareket yeteneklerini artırmak ve ağrıları azaltmak amacıyla kullanılan bir rehabilitasyon disiplinidir.

Detaylar »
Fizik Tedavi Merkezleri

Fizik Tedavi Merkezleri

izik tedavi merkezleri genellikle doktorlar, fizyoterapistler, ergoterapistler ve diğer sağlık profesyonelleri arasında bir iş birliği ortamı sağlar.

Detaylar »
G Terapi

G Terapi

G Terapi, vücuttaki kas, tendon ve ligament gibi yumuşak dokularda gelişen akut ve kronik ağrı, hareket sınırlılığı, duyu sorunları ve kuvvet kaybı gibi problemlerin hızlı ve kalıcı bir şekilde iyileşmesine yönelik etkili bir tedavi yaklaşımını temsil eder.

Detaylar »
Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo