Tedaviler

Osteopati

Osteopati Rehberi

Osteopati, vücudun kendi kendini iyileştirme kapasitesine dayanan, kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarının teşhis ve tedavisinde elle yapılan manipülasyon ve mobilizasyon tekniklerini kullanan bir alternatif tıp yöntemidir.

Detaylar »
Kinezyolojik Bantlama

Kinezyolojik Bantlama

Kinezyolojik bantlama, vücuda uygulanan özel bantlarla kas ve eklem desteği sağlayarak yaralanma sonrası iyileşmeyi hızlandıran bir tıbbi tekniktir. Bu yöntem dolaşımı artırır, kas fonksiyonlarını iyileştirir ve sporcuların performansını artırmak için kullanılabilir.

Detaylar »
Kuru İğne Tedavisi

Kuru İğne Tedavisi

Kuru iğne tedavisi, ince iğnelerin belirli vücut noktalarına batırılarak enerji akışını düzenlemeyi amaçlayan geleneksel bir Çin tıbbı tekniğidir. Ağrıyı azaltmak, stresi hafifletmek, fibromiyalji ve çeşitli sağlık sorunlarını iyileştirmek için kullanılır.

Detaylar »
Refleksoloji Masajı

Refleksoloji Masajı

Refleksoloji masajı, vücuttaki belirli noktalara uygulanan basınç ve masaj teknikleriyle sağlık ve iyilik halini artırmayı amaçlayan bir alternatif tıp yöntemidir.

Detaylar »
El Refleksoloji

El Refleksoloji

El refleksolojisi, vücuttaki organlar ve sistemlere etki etmeyi amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, el üzerindeki belirli noktalara uygulanan basınç, masaj ve manipülasyon tekniklerini içerir. Temel prensiplere göre, el refleksolojisi belirli el noktalarının vücuttaki organlar ve sistemlerle bağlantılı olduğuna inanır. Uygulama, enerji akışını düzenlemeye, stresi azaltmaya ve genel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olmayı amaçlar. Ancak, bilimsel olarak kanıtlanmış spesifik sağlık yararları sınırlıdır, bu nedenle el refleksolojisi genellikle tamamlayıcı bir terapi olarak düşünülür. Uygulama öncesi bir sağlık profesyoneli ile konuşmak önemlidir.

Detaylar »
Ayak Refleksoloji

Ayak Refleksoloji

Ayak refleksolojisi, ayak tabanındaki belirli bölgelere uygulanan basınç veya masaj ile vücuttaki organlara ve sistemlere etki etmeyi amaçlayan bir tedavi yöntemidir.

Detaylar »
Fizik Tedavi

Fizik Tedavi

Fizik tedavi, bireylerin sağlık sorunlarına, yaralanmalara veya fiziksel sınırlamalara yönelik, kas gücünü, hareket kabiliyetini ve yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan rehabilitasyon hizmetidir.

Detaylar »
G Terapi

G Terapi

G Terapi, vücuttaki kas, tendon ve ligament gibi yumuşak dokularda gelişen akut ve kronik ağrı, hareket sınırlılığı, duyu sorunları ve kuvvet kaybı gibi problemlerin hızlı ve kalıcı bir şekilde iyileşmesine yönelik etkili bir tedavi yaklaşımını temsil eder.

Detaylar »
Gtos Terapi

Gtos Terapi

Gtos terapi, herkes tarafından uygulanan bir yöntem değil. Klasik masaj veya masaj tabancası ile karıştırılmamalıdır.

Detaylar »
Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo