Kayropraktik Merkezi

Kayropraktik Merkezi

Kayropraktik merkezi arayışınız var ise birçok bölgede hizmet veren merkezlerimizde uzmanlarımızdan kayropraktik hizmetleri alabilirsiniz.

Kayropraktik merkezi, kayropraktik tedavi yöntemlerinin uzmanlar tarafından en doğru ve en profesyonel şekilde uygulandığı sağlık merkezleridir. Elle uygulanan ve birtakım teknolojik cihazların da kullanıldığı bu tedavi yöntemlerinin sakatlanma ve yaralanma riski doğurmaması için mutlaka alanında uzman olan kişiler tarafından uygulanması son derece hayati bir önem taşımaktadır.

Evveliyatı 1900’lü yılların sonuna dayanan kayropraktik; kas ve iskelet sistemlerinde bel ağrısı, boyun ve baş ağrısı başta olmak üzere aynı zamanda omurga sisteminde de meydana gelen akut ve kronik ağrıların manipüle edilmesi için son derece etkilidir. Bu nedenle de Türkiye’nin birçok ilinde bu alanda hizmet veren merkezler bulunmaktadır.

Kayropraktik Merkezi: Kayropraktik Merkezleri

Kayropraktik merkezleri; Kayropraktik Ankara, Kayropraktik İstanbul, İzmir, Gaziantep gibi büyükşehirler başta olmak üzere neredeyse tüm illerde faaliyet gösteren sağlık merkezleridir. Bu merkezlerde tedavi uygulamalarını eğitim almış olan kayropraktik uzmanı gerçekleştirmektedir. Genellikle itme, çekme ve basınç gibi uygulamalar ile yapılan kayropraktik sırasında el aletleri ve cihazlar da kullanılabilmektedir.

Tedavi yöntemlerinden faydalanarak kas, iskelet sistemi ve omurgada meydana gelen ağrı şikayetlerini ortadan kaldırmak için mutlaka doğru ve güvenilir bir merkez tercih etmelisiniz. Bunun için de öncelikle uygulama yapacak olan uzmanın bu alanda yüksek lisans eğitimi almış lisanslı bir hekim olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Kayropraktik Merkezi: Kayropraktik Merkezleri İstanbul

Kayropraktik merkezleri İstanbul ilinde sayıca oldukça fazladır. Nüfus yoğunluğunun fazla olması aynı zamanda birçok alanda olduğu gibi bu alanda da taleplerin fazla olmasına ortam hazırladığından her geçen gün bu yönde faaliyet göstermeye başlayan merkezlerin sayısı da artmaya başlamış durumdadır.

Omurganın düz bir forma sahip olmasını sağlayan kayropraktik; aynı zamanda kas-iskelet sisteminde meydana gelen ağrıların tedavi edilmesinde, vücut fonksiyonlarının işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesinde son derece etkili olmaktadır. Bu doğrultuda yanlış duruş bozukluklarını düzeltmeye, günlük stresle baş etmeye, hareket düzensizliklerini ortadan kaldırmaya ve kronik ağrıların giderilmesine yönelik yöntemler uygulanmaktadır.

Kayropraktik merkezlerinde uygulanan tedavi programları hastanın şikayetleri doğrultusunda 4 haftalık seanslarda tamamlanabileceği gibi 3 aylık seanslarda da tamamlanabilmektedir.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo