Kayropraktik Tedavi Rehberi

Kayropraktik Tedavi

Kayropraktik tedavi, manuel tedavi yöntemleri arasında bilimselliği en fazla olan ve en etkili olan tedavi yöntemlerinden birisidir.

Son dönemlerin en popüler tedavi yöntemlerinden birisi haline gelen Kayropraktik tedavi; kas ve iskelet sistemi ve omurga üzerine yoğunlaşarak bireylerin kaybettiği hareket fonksiyonunu geri kazandırmayı hedefler.

Seanslar halinde uygulanan kayropraktik tedavi programları; genellikle hastanın şikayetlerinin yanı sıra aynı zamanda yaş, cinsiyet ve sağlık durumları gibi konulara göre özelleştirilir ve hastaya özel hale getirilir. Kemiklere, kaslara ve omurgaya yapılan bilimsel müdahaleler sonucunda hastanın hareket kısıtlılığı ortadan kaldırılarak yaşam kalitesinin artması amaçlanır.

Kayropraktik Tedavi Nedir?

Kayropraktik tedavi nedir: Kayropraktik tedavi; elle tedavi yani manuel terapi yöntemlerinin hastaya özel olarak ayarlanan yüksek ya da düşük basınçlı tedavi yöntemleridir. Özellikle omurga üzerinde çalışılarak omurga başta olmak üzere kemik ve kaslardaki düzensizliği ortadan kaldırıp hastanın daha rahat ve ağrısız hareket etmesi sağlanır.

Tedavi sırasında omurga üzerinden çalışılırken gerekli durumlarda kemiklere müdahale edilerek sinirlerin açılması da söz konusu olabilir. Böylece omurga ve kemikler üzerinde uzmanlar tarafından düzeltmeler yapılır.

Elle yapılan bir tedavi yöntemi olsa da zaman zaman masa ve itmeli enstrüman destekli olarak uygulanan bir tedavi yöntemi olduğundan bütüncül tedavi modelini esas almaktadır. Bu nedenle de tedavinin gidişatına ve hastanın ihtiyaçlarına göre zaman zaman fizik tedavi ve egzersiz yöntemleri de tedavi programlarına dahil edilebilmektedir.

Hacamat bel fıtığına iyi gelir mi gibi sorular sorulsa da doktorların pek çoğu bu yöntemi işe yarar bulmamaktadır.

Kayropraktik Tedavi Ücretleri

Manuel terapi fiyatları ve kayropraktik tedavi ücretleri bu tedaviyi düşünen hastaların merak ettiği sorulardan birisidir. Tedavi fiyatları hakkında net bir fiyat bandı verilemese de fiyatların belirlenmesinde birçok etken vardır. Bu etkenlerin başında tedavi merkezlerinin fiyatlandırma politikası gelir.

Her tedavi merkezi taban fiyat doğrultusunda kendi fiyat politikasını belirleme hakkına sahiptir. Ayrıca tedaviyi yapacak olan uzmanların da fiyatlarının değişken olduğu göz önünde bulundurulduğunda fiyatlar hem hastaya hem tedavi merkezlerine hem de uzmanlara göre farklılık gösterebilir. Ancak, bizi arayarak kayropraktik seans ücretini öğrenebilirsiniz.

Kayropraktik Tedavi Fiyatları

Omurga, kemik, kas ve iskelet sisteminde sağlık problemleri olan hastalara günümüzde en çok uygulanan tedavi yöntemlerinin başında kayropraktik gelmektedir. Her hasta için etkili olacak yöntem ve teknikler farklı olduğundan aynı zamanda hazırlanan tedavi programları da farklılık gösterir. Bu nedenle de kayropraktik fiyatları her hastaya göre farklılık gösteren fiyatlardır.

Kayropraktik tedavisine başlamak istiyorsanız bunun için öncelikle tedaviyi yapacak olan uzmana detaylı olarak muayene olmanız gereklidir. Detaylı muayene sonrasında hazırlanan tedavi programına, uzman doktorun ve tedavi merkezinin fiyat politikasına göre size özel seans bazında fiyatlar oluşturulacaktır.

Kayropraktik Tedavi Merkezleri İstanbul

Tükiye’nin birçok ilince kayropraktik tedavi merkezi sağlık hizmetleri sunmaktadır. Nüfusun yoğun olduğu İstanbul’da da bu alanda hizmet veren tedavi merkezlerinin sayıca fazla olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle de özellikle İstanbul’da tercih edilecek olan tedavi merkezinin uzman ve işinin en iyisi olan adres olması son derece önemlidir.

Kayropraktik tedavi hizmetlerinde üst düzey profesyonel kadro ile çalışan merkezimiz, bu bağlamda Kayropraktik İstanbul’un en iyileri arasında yer alarak sizlere tedavi hizmetlerini güvenle ve en sağlıklı şekilde sunmaktadır. Ancak, kayropraktik Adana‘da yaptırmak isteyenler de tedavi merkezi seçerken dikkat etmelidir.

Kayropraktik Tedavi Yorumları

Son zamanlarda kayropraktik yöntemini tercih eden hastaların sayısı her geçen gün daha da artmaya başlamıştır. Akut ve kronik ağrılara bağlı olarak hareket kısıtlılığı yaşayarak bu tedavi yöntemini tercih eden hastaların neredeyse hepsi özellikle merkezimizden aldıkları tedavi hizmetleri sonucunda son derece olumlu yorumlar yapmaktadır.

Doğru ve etkili şekilde uygulanan tedavi teknikleri sonrasında hastalarımızın hareket kısıtlılığının giderilmesiyle birlikte aynı zamanda yaşam kaliteleri de oldukça artmaktadır.

Kayropraktik Tedavi Randevu

Ağrılara bağlı olarak hareket edememe gibi sorunlar yaşıyor ve bu kısıtlılık yaşam kalitenizi de ciddi anlamda düşürüyor ise o halde merkezimizle iletişime geçerek randevu oluşturabilir ve detaylı muayene için merkezimize gelebilirsiniz. İletişim bilgileri ile merkezimize gelmeden de kısa sürede randevunuzu oluşturmanız son derece kolay olacaktır.

Kayropraktik Tedavi İstanbul

Birçok ilde kayropraktik tedavisine olan talep artmış olsa da özellikle nüfus yoğunluğuna da bağlı olarak İstanbul’da bu artışın daha fazla olduğunu söylemek mümkündür. İstanbul’da bu tedavi hizmetlerini sunan birçok merkez vardır. Eğer hareket problemi yaşıyorsanız bu merkezlerden birisine ya da bu alanda en iyi adreslerden birisi olan merkezimize gelerek muayene ve tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo