Kayropraktik Ankara

Kayropraktik Ankara

Kayropraktik Ankara, eklem ve omurgalarda oluşan ağrıların el tedavi yöntemlerinin ve özel makinelerin kullanılmasıyla uygulanan tedavi yöntemidir.

Kayropraktik, vücutta omurga ve eklemlerde meydana gelen ağrıların manipüle edilerek ağrıların giderilmesi için el ve özel aletler ile uygulanan tedavi yöntemi ya da eklem manipülasyonudur. Bu tedavi kapsamında omurga ve eklemlerde bulunan ağrıların giderilmesi için el yöntemiyle ve özel aletler kullanılır.

Sinir, kas ve iskelet sistemini etkisi altına alan birçok durum kayropraktik uzmanları tarafından tedavi edilebilir hastalıklardır. Özellikle bel, baş, boyun ağrısı ve kas ağrıları başta olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde meydana gelen eklem sorunlarına kayropraktik ile çözüm bulunabilmektedir. Ancak bu tedavi yöntemlerinin eğitim almış uzman bir kayropraktik uzmanı tarafından doğru şekilde yapılması insan sağlığı açısından büyük önem taşır.

Kayropraktik Ankara: Kayropraktik Nedir?

Yunancadan Türkçeye giren, Yunancada “el” ve “uygulama” anlamına gelen kelimelerin birleşimi ile ortaya çıkan kayropraktik, Türkçede “elle uygulama” manasını taşır. Manuel tedavi yöntemlerinin çok eskiye dayandığını göz önünde bulundurduğumuzda kayropraktik tedavi yöntemlerinin de doğuşunu 19. Yüzyılın sonlarına dayandırmak mümkündür.

1897 yılında ilk kez kayropraktik okulu kurulmuş ve bu alanda ciddi düzeyde bilimsel araştırmalar ve çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. Bu sayede birçok uzman elle tedavi yöntemleri kullanılarak eklem ve omurga bölgelerindeki ağrıların hafifletilebilmesi için çalışmalar üzerinde yoğunlaşmışlardır. Böylece bu tedavi yöntemi, günümüze kadar kendisini geliştirerek gelmeyi başarmıştır.

Tamamen vücudun kendisini yenileme özelliğini kullanılarak uygulanan kayropraktik, özellikle ameliyat ve ilaç tedavisinden sonuç alınamayan bir sağlık hizmeti olarak bütüncül bir tedavi yaklaşımına sahiptir.

Kayropraktik Ankara: Kayropraktik Ankara Fiyatları

Kayropraktik Ankara tedavi yöntemleri, kişiye özel olarak planlanan tedavi yöntemlerinin yine hastanın ihtiyaçları ve şikayetleri doğrultusunda belirli seans süreleri ile uygulanır. Dolayısıyla da tedavi ücretleri seans sayısı baz alınarak belirlenir. Ancak her hastanın şikayetleri ve bu doğrultuda uygulanacak tedavi programı ile seans sayısı farklı olduğundan tedavi ücretleri hastada hastaya farklılık gösterir.

Kayropraktik uzmanı hastaya tedavi fiyatı belirlemeden önce mutlaka hastayı detaylı olarak muayene eder ve muayene sonrasında hastanın tüm tedavi ihtiyaçları uzman tarafından saptanır. Muayene sonrasında elde edilen bulgulara göre hastanın kaç seans tedavi alacağı bilgisinin doğrultusunda hastaya tedavi fiyatı belirlenir.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo