Manuel Terapi İstanbul

Manuel Terapi İstanbul

Manuel terapi İstanbul ile sırt ağrılarınıza etkili çözümler bulabilirsiniz! Geçmek bilmeyen akut ve kronik sırt ağrılarınıza etkili çözümler burada!

Manuel terapi; eklem ağrılarını düzelterek hareket kabiliyetini arttırmak ve hastanın eski sağlığına kavuşmasını sağlamak için yapılan el hareketleridir. Alanında profesyonel olan fizyoterapistler, ergoterapistler, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları tarafından uygulanan yöntemlerdir.

Eklem ve kas sertliğine bağlı olarak meydana gelen sırt ağrılarından mustarip olan hastalar için önemli ve etkili tedavi yöntemlerinin başında gelir.

Manuel Terapi İstanbul: Manuel Terapi Nedir?

Fizik tedavi yöntemlerinden birisi olan manuel terapi, modern fizik tedai hizmetleri ile kıyasla gerek yöntemleri gerekse yaklaşımı ile farklılık göstermektedir. Modern fizik tedavi yöntemlerinin tam aksine manuel terapi yöntemlerinde cihaz ve sistemler değil el hareketleri kullanılmaktadır.

Kas ve iskelet sisteminde meydana gelen sorunlar sebebi ile daralan hareket kabiliyetini genişlemeye yönelik uygulanan bu yöntemler sayesinde hastanın ağrısız bir şekilde kas ve iskelet sistemindeki gerginlikten kurtularak sağlıklı hareket kabiliyetini geri kazanması amaçlanır.

Manuel Terapi İstanbul: Manuel Terapi Nasıl Yapılır?

Manuel terapi uygulamaları tamamen el hareketleri ile yapılan bir uygulamadır. Her uygulama her hastaya öre değişkenlik gösterir. Her hastanın şikâyeti ve sağlık sorunları farklıdır. Bu nedenle de uygulama öncesinde uzmanlar tarafından hasta muayene edilir.

Muayene sonrasında hastaya özel tedavi yöntemi belirlenir. Bu yöntemler kapsamında hastaya en etkili hareket teknikleri belirlenir. Uygulama sırasında modern cihazlar kullanılmaz. Aksine tamamen el hareketleri kullanılarak özel bölgelere özel tekniklerle yapılan basılar sayesinde hastanın hareket kabiliyeti arttırılarak ağrılarının dinmesi amaçlanır.

Manuel Terapi İstanbul Fiyatları

Manuel terapi fiyatları, hastadan hastaya değişen fiyatlardır. Her hastaya özel tedavi yöntemlerinin belirlenmesi aynı zamanda fiyatların da hastaya özel olmasına olanaklı hale getirmektedir. Fiyatların değişmesinde birçok farklı etken de vardır.

Manuel terapi tedavisinin uygulanacak merkezin fiyat politikası, tedaviyi yapacak olan uzmanın deneyimleri ve hatta tedavinin uygulanacağı rehabilitasyon merkezinin dahi fiyatların değişmesinde dolaylı da olsa etkisi vardır. Kısacası; en doğru ve kesin manuel terapi fiyatları, detaylı muayene sonrasında merkez tarafından hastaya özel belirlenir.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo