Kayropraktik Fiyatları

Kayropraktik Fiyatları

Kayropraktik fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak birbirinden farklı olmaktadır. Kayropraktik uzmanının aldığı eğitim, ihtiyaç duyduğunuz tedavi ve tedavinizin kaç seans sürmesi gerektiği, tedavinin gerçekleştiği kurum ve tedavi esnasında kullanılan araçlar bu faktörlerden bazılarıdır.

Kayropraktik uzmanları omurgaya veya vücudun diğer kısımlarına ayarlamalar (manipülasyonlar) yaparlar. Amaç, hizalama sorunlarını düzeltmek, ağrıyı hafifletmek ve vücudun kendini iyileştirme yeteneğini desteklemektir.

Kayropraktik Fiyat

Kayropraktik hizmeti almadan önce hizmeti kimden alacağınız ve neye para verdiğinizi öğrenmek önemlidir.

Tüm tıp uzmanları gibi, kayropraktörler de kliniklerde ve hastanelerde çalışmaya başlamadan önce kapsamlı bir eğitim ve öğretimi tamamlarlar. Bu, kayropraktörleri diğer bütünsel, tıbbi olmayan şifa uygulayıcılarından ayıran faktörlerden biridir. Dört yıllık bir lisans derecesi almanın yanı sıra, bir kayropraktik uzmanı tipik olarak kayropraktik alanında dört ila beş yıllık yüksek uzmanlık eğitimini tamamlar. İnsan anatomisi, sağlık bilimleri, kas-iskelet biyolojisi ve kayropraktik yöntemleri kapsayan dersler genellikle bu süre zarfında ele alınmaktadır.

Buna ek olarak, kayropraktörler akredite profesyoneller olarak çalışabilmeleri için binlerce saatlik uygulamalı çalışmadan geçerler. Çoğu kayropraktör, hastalarına en yeni ve güncel teknikleri sunmak için sürekli öğrenmeye devam eder.

Kayropraktik Fiyatları: Kayropraktik Tedavi Fiyatları

Genel olarak, daha yoğun kapsamlı tedaviler basit kayropraktik ayarlama gibi bir şeyden daha pahalıdır. Bununla birlikte, bir hastanın bir ayarlamayı başka bir tedaviyle birleştirerek daha fazla fayda sağlayacağı belirlenirse fiyat yükselebilir. Maliyeti arttırabilecek bazı özel tanı araçları ve tedavi yollarına şunlar örnek verilebilir:

Radyografi

MR taraması

Termografi

Ultrason terapileri

Havuzlar, banyolar, sargılar ve diğer hidroterapi sistemleri

Özel ayar aletleri

Lazer tedavileri

Elektriksel sinir uyarımı

Bakım planınıza herhangi bir “ekstra” tedavi veya tanı aracı getirmenin ücreti konusunda kayropraktik uzmanınız ile açık bir iletişim kurmak önemlidir. Kayropraktik bakım isteyen herkesin kendi bütçesinden her tedavi tutarını ödeyemeyeceğini unutmamak gerekir. Sigortanızın neyi kapsadığını ya da kapsamadığını tedavi öncesinde öğrenerek tedavi ödemenizin planlamasını daha iyi yapabilirsiniz.

Kayropraktik İstanbul Fiyatları

Çoğu kişi İstanbul’daki kayropraktik tedavi ücretlerinin daha yüksek olduğunu varsaymaktadır. Ancak, İstanbul’da bu hizmeti sağlayan daha fazla uzman olmasından kaynaklı olarak pek çok farklı fiyata tedavi olmak mümkündür.

Bu nedenle, İstanbul’da bütçenize uygun bir kayropraktik tedavi bulma şansınız vardır.

Kayropraktik Ankara Fiyatları

Geçtiğimiz yıllarda, İstanbul’da olduğu gibi Ankara’da da kayropraktik hizmeti veren kurumlar ve uzmanlarda artış gözlemlenmektedir. Bu nedenle, farklı kurumlar ya da uzmanlar ile görüşerek fiyatları öğrenebilir, daha sonrasında size uygun olan yeri tercih edebillirsiniz.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo