Kayropraktik Tedavi Ücretleri

Kayropraktik Tedavi Ücretleri

Kayropraktik tedavi ücretleri, birçok faktöre göre değişkenlik göstermekle birlikte hastadan hastaya değişen fiyatlar olmaktadır.

Kayropraktik, Yunanca kökenli bir kelime olmakla birlikte “el ile uygulanan” anlamına gelir. Diğer bir deyişle kayropraktik tedavi, kas-iskelet sistemi ve omurga üzerinde meydana gelen ağrıların el le uygulanan hareketler sayesinde manipüle edilerek ortadan kaldırılmasını sağlayan tedavi yöntemlerini kapsamaktadır.

Ağrıların manipüle edilmesinin yanı sıra aynı zamanda vücut fonksiyonlarını iyileştirme, duruş bozukluklarını giderme gibi birçok faydası olan bir tedavi yöntemi olmakla birlikte mutlaka lisanslı bir uzman tarafından uygulaması yapılması gereken yöntemlerdir. Aksi halde her ne kadar etkili bir yöntemler bütünü olsa da sakatlık ve yaralanma gibi riskleri de uzmanlar tarafından uygulanmadığında meydana çıkarabilmektedir.

Kayropraktik Tedavi Ücretleri: Kayropraktik Tedavi Fiyatları

Kayropraktik tedavi fiyatları, sıklıkla merak edilen konulardan birisidir. Ancak bu konuda her hasta için, her il için ve hatta her uzman için tek bir ücret bandı verebilmek mümkün değildir. Öncelikle her hastanın şikayeti farklıdır. Tedavi öncesinde hasta, kayropraktik uzmanı tarafından detaylı muayeneye alınır ve bu muayene neticesinde hastanın şikayetleri, şikayetlerinin nedeni ve seans sayısı gibi detaylar belirlenir. Fiyatlar ise bu aşamada seans sayısı ve uygulanacak yöntemlere göre belirlenir.

Ayrıca tedavi fiyatları her ilde de merkezlerin sayısına ve uzmanların tecrübesine göre de farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle de eğer fiyat bilgisi almak istiyorsanız öncelikle uygulama yaptıracağınız uzmana randevu alarak detaylı muayenenizi yaptırarak şikayetlerinizi belirtmeniz gereklidir. Bu aşamadan sonra doktorunuz size özel tedavi programını hazırlayıp bu program doğrultusunda da size özel fiyat sunacaktır.

Kayropraktik Tedavi Ücretleri: Kayropraktik Seans Ücretleri

Kayropraktik Tedavi Ücretleri: Günümüzde neredeyse her ilde ve birçok ilçede faaliyet gösteren sayısız kayropraktik merkezi vardır. Bu merkezlerin her birisi kendi fiyat politikasını uygulamakta özgür olduğu gibi aynı zamanda da hastalara göre de değişen faktörlere bağlı olarak fiyatlar herkese göre farklı düzeylerde sunulmaktadır. Bu faktörlerin başında ise seans ücretleri gelir. Seans sayısı arttıkça ücretlerin arttığını da söylemek mümkündür.

Kayropraktik seans ücreti, bir nevi tedavinin birim fiyatı olarak nitelendirilebilir. Kayropraktik merkezleri, kendi fiyat politikaları doğrultusunda seans bazında fiyatlandırma yapmaktadır. Sizin tedavi programınız doğrultusunda uzmanınız size özel fiyatlandırmayı de seans ücretleri üzerinden yapacaktır.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo