Küçükçekmece Pilates

Küçükçekmece Pilates

Küçükçekmece pilates salonu, sizlere sağlıklı ve fit bir yaşamın kapılarını aralar. Siz de salonumuzda pilates faydalarını deneyimleyebilirsiniz.

20. yüzyılın başlarında geliştirilmeye başlanan pilates, günümüzde çok farklı özellikleri ile yapabileceğiniz ve hem sağlıklı bir yaşama hem de kısa sürede fit bir forma sahip olabileceğiniz özel geliştirilmiş bir fitness sistemidir.

Küçükçekmece pilates salonumuzda uzman eğitmenlerimiz ile birlikte en ince ayrıntısıyla pilatesi öğrenerek sağlıklı yaşam tarzına ilk adımlarınızı hemen atabilirsiniz.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Nedir?

Pilates nedir: Pilates, vücudun elastikiyet seviyesini arttırmak ve genel olarak vücudun sağlıklı olmasını sağlamak amacıyla Joseph Pilates tarafından geliştirilmiş bir fitness sistemidir. Tüm vücut bölgelerini harekete geçirerek sağlıklı bir şekilde vücudunuzun form kazanmasını amaçlayan pilates, farklı aletlerle ya da aletsiz bir şekilde pilates teknikleriyle uygulanabilir.

İnsan vücuduna sayısız fayda sağlayan bir spor dalı olan pilates, günümüzde belki de en kolay ve etkili spor dalı olarak tanımlanır. Vücudun postür düzenlemesinde de etkisi olduğu bilinen bir spor dalı lan pilates; ağrı, duruş bozukluğu ve sakatları önlemede son derece etkilidir.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Ne İşe Yarar?

Pilates ne işe yarar: Pilates, tüm vücut kaslarını aynı anda çalıştıran ve hem fiziksel hem de ruhsal olarak vücudun iyilik halini sağlayan bir spor dalıdır. Bu nedenle de düzenli bir şekilde uygulama yapılarak bir hayat tarzı haline getirildiğinde birçok işlevinden söz etmek mümkündür.

Omurga bozukluklarını gidererek vücudun duruş bozukluğunu gideren pilates; aynı zamanda kontrollü ve hızlı kilo verdirirken diğer yandan vücudunuzda selülit ve bölgesel yağlanma gibi görünümlerin yok olmasına yardımcı olurken yeni oluşumların önüne geçer.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Nasıl Yapılır?

Pilates, birçok yardımcı aletle yapılan ve hem kolay hem de zevkli bir fitness dalıdır. Ancak pilates hareketlerinin etkili olması ve vücudunuzda beklenen etkileri gösterebilmesi için belirli tekniklerle yapılması şarttır. Bu tekniklerin temelinde ise karın kaslarının geri çekilmesi yer alır.

Pilates hareketlerinin tümünde özellikle karın kaslarının geri çekilmesi, vücudunuzdaki tüm kasların en dipten uca doğru çalışmasını ve aktif hale gelmesini sağlar. Ayrıca omurgaların dışa doğru çok açık olmaması ya da içe doğru çok kapanık olmaması gereklidir.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Faydaları

Pilates hem fiziksel hem de ruhsal fayda sağlayan spor dalıdır. Öncelikle pilatesi düzenli yaparak bir yaşam tarzı haline getirdiğinizde kısa sürede sağlıklı bir şekilde ideal kilonuza ulaşabilir ve fiziğinizin sıkı bir forma kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra;

  • Pilates sayesinde gün içerisinde pasif olan tüm vücut kaslarınız çalışarak güçlenmeye başlar.
  • Zihnin ve dikkatin son derece önemli olduğu pilates, konsantrasyonunuzun gelişmesine yardımcı olur.
  • Bel bölgesinde meydana gelen kronik ağrıların pilates hareketleri ile kısa sürede giderildiği yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir pilates faydasıdır. Pilates, vücudun merkezini içten dışa doğru güçlendirirken aynı zamanda belin de desteklenmesini ve ağrıların giderilmesini sağlar.
  • Pilates doğru enfes alıp vermeyi öğreterek nefes alışverişlerinizin da sağlıklı olmasına yardımcı olur. Böylece akciğerlerin kapasitesini arttırır ve yanlış solunumun zararlarından korunmanızı sağlar.
  • Tüm bunların yanı sıra hızlı ve sağlıklı kilo verdiren pilates, bölgesel yağlanma ve selülit sorunları için de kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Başlangıç

Pilates, bir pilates salonunda farklı aletlerle bir uzman eşliğinde yapılabileceği gibi temel bilgileri aldığınızda evde de basit bir şekilde yapabileceğiniz bir spordur. Ancak pilates hakkında hiçbir bilginiz yoksa başlangıç seviyesinde mutlaka Küçükçekmece pilates salonumuza gelmenizi tavsiye ederiz.

Pilates, hareketlerin teknik olarak doğru bir şekilde uygulanması sonucunda sayısız fayda sağlayan bir spor olsa da tekniklere riayet etmediğinizde etkisini görmeniz de mümkün olmayacağı gibi size zaman kaybından başka bir şey vermeyecektir.

Salonumuzda bulunan pilates uzmanları, pilates programlarınızı başlangıç seviyesinden itibaren size göre hazırlayarak tüm teknik detayları sizlere vererek bu sporu size olması gerektiği gibi öğretmektedir.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Dersleri

Pilates dersleri, Küçükçekmece pilates salonumuzda uzmanlarınız tarafından size özel hazırlanmış programlar doğrultusunda verilir. Bu noktada dersleriniz pilateste hangi seviyede olduğunuz dikkate alınarak düzenlenir ve aşama aşama ilerleme kaydetmeniz sağlanır. Bu noktada özellikle başlangıç seviyesindeyseniz bu işin uzmanları ile başlamanız doğru bilgi ve maksimum fayda için en doğrusu olacaktır.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Hareketleri

Pilates hareketleri, vücudun farklı bölgelerini çalıştırmak amacıyla karın, kalça ve sırt gibi bölgeler için ayrı ayrı oluşturulmuş egzersizlerden meydana gelir. Pilates uzmanları; bu hareketlerin özellikle omurganın doğal pozisyonu korunarak, karnı içeri ve karın kaslarını sabitlenmesine müsaade etmeden yapılmasını tavsiye eder. Zira hareketler sırasında karnın içeri çekilmesi bu hareketlerin daha doğru ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlar.

Pilates hareketleri, doğru bir şekilde yapıldığında karın kaslarını hareketlendirirken aynı zamanda hareket sırasında kaburgaların içe doğru ya da dışa doğru olmaması önemlidir. Kısacası pilates hareketleri uygulanırken tüm vücudu aynı anda koordineli bir şekilde kontrol etmek önemlidir. tek bacak daire, iç bacak kaldırma, yarım mekik hareketi ve omurga esnetmek en çok kullanılan ve bilinen pilates hareketlerinden sadece birkaçıdır.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Aletleri

Pilates aletleri, pilates hareketlerini tekniklere uygun bir şekilde uygulamanızı dolayısıyla da pilatesi daha etkili bir hale getiren aletlerdir. Pilates topu, pilates minderi, pilates bandı, dambıl, twister, atlama ipi, çember ve el yayı pilateste kullanılan başlıca aletlerdir.

Pilates aletlerinin her birisi vücudun farklı bölgelerindeki kasları çalıştırması amacıyla oluşturulmuş ve ekonomik olarak da gayet uygun fiyatlı aletlerdir. Bu aletler ile hareketleri daha doğru bir şekilde yaparak vücudunuzun tüm bölümlerinizin aynı anda çalıştırılması amaçlanır.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Reformer

Reformer pilates, aletli pilateste kullanılan ekipmanlara verilen isimdir. Cadillac, Barrel ve Chair gibi aletlerin kullanıldığı pilates reformer olarak isimlendirilir. Bu aletler sayesinde reformer pilates, vücudunuzun duruş bozukluğunu kısa sürede düzelterek bu aletler sayesinde vücudunuzun esnekliği artarken kaslarınız daha hızlı bir şekilde sıkılaşarak şekillenir. 

Küçükçekmece Pilates: Klinik Pilates

Klinik pilates, diğer pilates dallarından farklı olarak kas ve iskelet sisteminde duruş bozukluğu ve ağrı gibi sağlık sorunları olan kişilere tedavi amaçlı uygulanır. Mutlaka alanında uzman kişiler tarafından uygulanması gereken klinik pilates hareketleri; kişinin sağlık sorunlarına yönelik bir şekilde hazırlanmış olan terapatik egzersiz yöntemlerinden meydana gelir.

Küçükçekmece Pilates: Studio Pilates

Pilates stüdyosu, studio pilates olarak adlandırılan ve pilatesin uygulanması için özel olarak hazırlanmış pilates salonlarıdır. Pilates stüdyosu, pilates için uygun ortamlar olmakla birlikte aynı zamanda pilates için gerekli tüm alet ve ekipmanları içerisinde barındıran alanlardır. Dolayısıyla da burada kapsamlı ve teknik gerektiren pilates ekipmanları olduğundan pilates stüdyosunda mutlaka bir uzman ile antrenman yapması önerilir.

Küçükçekmece Pilates: Pilates Salonu

Pilates salonu, pilatese başlamak ve vücudunuzu istediğiniz forma sağlıklı bir şekilde kavuştururken aynı zamanda tüm vücudunuzun sağlıklı hale gelmesini sağlayacağınız alanlardır. Birçok pilates alet ve ekipmanların bulunduğu pilates salonları, birçok bölgede var olsa da doğru ve uzman bir yer bulmak son derece önemlidir.

Küçükçekmece Pilates: Küçükçekmece Pilates Salonları

Küçükçekmece pilates salonları arasında en kapsamlı ve en uzman pilates salonu olarak sizlere özel olarak oluşturduğumuz salonlarımızda pilates imkanı sunmaktayız. Reformer pilates ve aletli pilates gibi tüm detayları salonumuzda uzman eğitmenlerimiz ile deneyimleyerek öğrenebilir ve pilatesi sağlıklı bir yaşam için yaşam tarzı haline getirebilirsiniz.

Küçükçekmece Pilates: Küçükçekmece Aletli Pilates

Küçükçekmece aletli pilates, genel olarak pilates hareketlerinin yanı sıra bölgesel olarak çalışma imkanı sunarak vücudunuzun istediğiniz bölgesini şekillendirebilme imkanı tanır. Aletli pilates yani diğer adıyla reformer pilates sayesinde eklemlerinize daha az yük binerken diğer yandan vücudunuzun istediğiniz bölgesini hızlı bir şekilde incelterek sıkılaştırabilirsiniz.

Küçükçekmece Pilates: Aletli Pilates Fiyatları

Aletli pilates fiyatları, hizmet veren salonun fiyat politikasına ve hizmet verilen bölgenin özelliklerine göre değişiklik arz edebilir. Bu nedenle de aletli pilates hakkında net bir fiyat bandı verebilmek mümkün değildir. Bu konu hakkında gideceğiniz salon ile iletişime geçerek doğrudan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo