Küçükçekmece Pilates Salonu

Küçükçekmece Pilates Salonu

Küçükçekmece pilates salonu arayışınız varsa doğru adrestesiniz. Sağlıklı yaşamın yollarından olan pilates ile vücudunuzu dinç tutabilirsiniz.

Sıkılaşma ve beyin zindeliği için son dönemlerin en etkili fitness yöntemlerinin başında pilates gelir. Özellikle estetik ameliyatlar ve aşırı kilo kaybı sonrasında vücudu şekillendirmek ve vücudun şeklini korumak için son derece etkili bir yöntemdir.

Uzman kontrolünde doğru bir diyet programı uygularken bu diyeti bir de pilates ile desteklemek kısa sürede etkili çözümlere ulaşmanızı sağlayacaktır. Karın, kol, bacak ve basen gibi bölgelerde farklı nedenlerden kaynaklanan sarkma problemleri düzenli pilates ile kısa sürede ortadan kalkabilmektedir.

Zihin ve beden bütünlüğünü sağlayarak vücudu forma sokan ve vücudun formunu koruyan pilates, mutlaka uzmanlar eşliğinde yapılması gereken fitness yöntemleridir. Küçükçekmece pilates salonu, bu alanda uzman eğitmenler ile sizlere en etkili ve en sağlıklı pilates eğitimi vermektedir. Ayrıca, reformer pilates imkanı da vardır.

Küçükçekmece Pilates Salonu: Pilates Nedir Amacı?

Pilates nedir: Joseph Pilates tarafından oluşturulan pilates tekniği, zihin ve beden birliğini sağlayamayı amaçlayan fitness yöntemidir. Kasların kuvvetini ve esnekliğini arttırarak vücudun genle olarak sağlıklı olmasını sağlamak amacıyla 20. Yüzyılıın başlarında uygulanmaya başlamıştır. Pilatesin temel amacı; tüm vücudu aynı zamanda zihin ile birlikte çalıştırmaktır.

Doğru bir şekilde uzmanlar eşliğinde yapılan pilates egzersizleri, denge ve koordinasyonu kuvvetlendirir ve ruh halindeki stresi azaltır. Karın ve sırt kaslarında dengeli ve bütüncül bir kuvvetlendirme olduğundan duruşunuz gözle görülür bir şekilde düzelir. Kilo kontrolü amacıyla da uygulanan pilates sayesinde kısa kasların uzaması, hareket alanının genişlemesi de mümkündür. Tüm bunların yanı sıra selülit görünümünün azalması ve bölgesel yağlanmanın giderilmesi amacıyla da pilates uygulamaları yapılmaktadır.

Küçükçekmece Pilates Salonu: Pilates Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir?

Pilates, diğer spor yöntemlerine göre gerek ekipman gerekse yapılış bakımından farklılık gösterir. Pilates, hiçbir malzeme gerektirmeyen bir spor dalıdır. Pilatesin kendisine özgü yöntem ve teknikleri vardır. Bu teknikler, herhangi bir malzemeye gerek duymadan yapılan pilates egzersizleridir. Ancak egzersizlerin etkilerini maksimum seviyeye çıkarmak için zaman zaman ekipmanlar tercih edilebilir.

Zaman zaman bir takım alet ve ekipmanlar tercih edilse de pilates, hiçbir malzeme kullanılmadan yapılabilen egzersizlerdir. Ancak egzersizler öncesinde vücudunuzu birtakım hareketlerle ısıtmanız oluşabilecek sakatlıkları önleyecektir.

Pilates faydaları arasında kilo kontrolü, selülit problemi ve sarkma gibi problemleri ortadan kaldırmak ve aynı zamanda kaslarınızın uzamasını bunun sonucunda da duruşunuzun daha dik ve estetik olmasını sağlamak vardır. Tüm bunların yanı sıra zihin ve beden sağlığını bir bütün olarak iyileştirir.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo