Bakırköy Pilates Salonu

Bakırköy Pilates Salonu

Bakırköy pilates salonu, sizlere alanında uzman pilates eğitmenleri ve geniş kapsamlı aletleri ile üst düzey profesyonellikte pilates eğitimi sunar.

Zihin ve beden sağlığını korumak ve iyileştirmek için Joseph Pilates tarafından geliştirilmiş olan pilates sporu, son dönemlerin en ilgi gören dalları arasında yer almaya başlamıştır. Sağlıklı kilo vermenin yanı sıra aynı zamanda vücudu sağlıklı bir şekilde şekillendirmek ve güçlendirmek de pilatesin bu denli rağbet görmesinin en önemli amaçlarının başında gelmektedir.

Zihin ve vücut sağlığını bir arada ele alan pilates sporu, uzmanlar eşliğinde ve doğru ekipmanlar ile yapıldığında son derece faydalı bir alan haline gelmektedir. Bakırköy pilates salonu olarak bizler sizlere alanında deneyimli ve profesyonel olan eğitmenlerimiz ve pilates aletlerimiz ile üst düzey profesyonellikte hizmet vermekteyiz.

Bakırköy Pilates Salonu: Pilates Nedir Ne İşe Yarar?

Pilates ne işe yarar: Joseph Pilates tarafından geliştirilen pilates sporu, genel olarak kilo vermek için uygulanan bir spor olarak bilinse de aslında sağlık kilo vermekten çok daha fazlasını sunan bir spor dalıdır. Kilo vermekten ziyade vücut kaslarını güçlendirerek omurgaları daha dayanıklı hale getirmeyi hedefleyen pilates ya da reformer pilates, bu sayede vücuda hem denge hem esneklik kazandırır.

Doğru yöntemlerle düzenli olarak pilates yapanlarda kısa sürede vücut dayanıklılığının ve koordinasyonunun arttığı görülmektedir. Hem ruhsal hem de fiziksel yönden birçok fayda sağladığı bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmış bir spordur. Öyle ki; anksiyete ve depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde son derece etkili olduğu saptanmıştır.

Bakırköy Pilates Salonu: Pilates Nasıl Yapılır?

Pilates uygulaması, birkaç aşamada gerçekleştirilmektedir. Bu aşamaların ilki ise hazırlık aşamasıdır. Hazırlık aşamasında öncelikle pilates için uygun ortam, aletler ve ekipmanlar hazırlanır. Son hazırlık aşamasında ise mutlaka pilatese uygun, rahat kıyafetler giyilmelidir.

Pilatese başlarken hazırlık aşamasından sonra en önemli noktalardan birisi de ısınma sürecidir. Pilates öncesinde yapılan ısınma hareketleri, vücudu spora hazırlayarak pilates sırasında sakatlanma riskini minimum seviyeye indirgemektedir. Ayrıca eğer ilk defa pilates yapıyorsanız mutlaka bir uzman eşliğinde yapmanız sakatlanma ve yaralanma gibi riskleri de ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır. Bizler Bakırköy pilates salonu olarak sizlere uzman eğitmenlerle güvenli pilates süreci sunmaktayız.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo