Bakırköy Pilates

Bakırköy Pilates

Bakırköy pilates merkezi, beden sağlığınız ile birlikte ruh sağlığınız için de en etkili ve en sağlığı spor eğitimlerini uzman eğitmenleriyle sunmaktadır.

Pilatesin geçmişi 20. Yüzyılın başlarına kadar dayanmaktadır. Bugünlerde aletli ya da aletsiz olarak yapılan ve vücudun bütüncül sağlığını korumaya yönelik olan pilates sayesinde kısa sürede sağlıklı ve estetik görünüme sahip bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

Aletler ve kolay hareket teknikleri ile yapılan bir fitness sistemi olan pilates sporu, Bakırköy pilates salonumuzda alanında uzman olan eğitmenlerimiz tarafından sizlere en doğru ve en etkili şekilde öğretilirken sizler de sağlıklı ve fit yaşamın kapılarını kendiniz için aralayabilirsiniz.

Bakırköy Pilates: Pilates Nedir?

Pilates nedir: Pilates sporu, vücudun esneklik derecesini arttırırken aynı zamanda zihin ve beden bütünlüğünüzü sağlayarak fit bir fiziğe sahip olmanıza ortam hazırlayan egzersizler bütünüdür. Nefesi doğru kullanmanın son derece etkili olduğu pilates sporu sayesinde vücudunuzun dengesini arttırarak duruş bozukluklarınızı düzeltebilir ve omurga kaslarınızın güçlenerek daha esnek bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Pilates, diğer birçok spor dalından sıyrılarak farkını ortaya koyan bir fitness alanıdır. Özellikle pilateste önemli olan vücudun ağırlık merkezi olan omurgadır. Dolayısıyla da tüm hareketlerin doğru nefes alışverişi ile ve doğru teknikler ile uygulanması sonucunda öncelikle omurganızı güçlü bir hale getirirken aynı zamanda tüm vücudunuzun sağlıklı ve dinç olmasını sağlayabileceğiniz bir alandır.

Bakırköy Pilates: Pilates Ne İşe Yarar?

Pilates denilince akla ilk gelen kilo vermeye etkisi olmaktadır. Ancak pilates sadece kilo vermeyi sağlayan bir fitness sistemi değil aynı zamanda öncelikle vücudun kaslarını güçlendirerek vücudun ağırlık merkezi ola omurga kaslarının dayanıklı, esnek ve dengeli olmasını hedeflerken aynı zamanda postür bozukluklarını düzelten etkili bir spor dalıdır.

Kilo vermenin yanı sıra vücut dayanıklılığını maksimum düzeye çıkardığından vücut ve zihin sağlığınızın da iyi bir seviyeye ulaşmasını sağlar. Ruhsal sağlığının iyi olmasını da hedefleyen pilates hakkında birçok bilimsel araştırma ve gözlem yapılmıştır. Bu bilimsel araştırmalar ve gözlemler neticesinde özellikle depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlara karşı pilatesin gözle görülür bir fayda sağladığı saptanmıştır.

Bakırköy Pilates: Pilates Nasıl Yapılır?

Pilates, aşama aşama yapılan ve her aşamada vücudun direncinin daha da artmasını sağlayan hareketler bütünüdür. Etkili ve verimli bir pilatesin ilk aşaması ise vücudu pilatese esnek kıyafetler giyerek hareket özgürlüğü sağlayacağınız kıyafetlerle hazır hale getirmektir. Daha sonraki aşama ise pilatesin yapılacağı ortamın hijyenik koşulları başta olmak üzere tüm uygunluğunu sağlamanızdır. Eğer evde pilates yapacaksanız ve pilatese daha yeni başlıyorsanız özellikle ileri seviye hareket ve teknikler sakatlanma riski barındırdığından mutlaka bir salonda ve eğitmen eşliğinde pilates yapmaya başlamalısınız.

Pilates yapımının en önemli aşamalarından birisi de ısınma hareketleridir. Pilates öncesinde mutlaka boyun, omuz, sırt, bacak, kol, diz ve dirsek gibi bölgelerinizde ısınma hareketleri yaparak vücudunuzu pilatese hazırladıktan sonra ası programda yer alan pilates hareketlerine geçiş yapabilirsiniz.

Bakırköy Pilates: Pilates Faydaları

Pilates hem fiziksel hem de ruhsal sağlığa ciddi boyutta faydası olan bir spor dalıdır. Öncelikle omurga kasları başta olmak üzere tüm vücut kaslarını çalıştırarak vücudu sağlıklı hale getirirken vücudun esneklik oranını da arttırır.

Aletli pilates içerisinde en çok tercih edilen reformer pilates sayesinde ileri seviye hareketler, eğitmenler eşliğinde ve kontrollü şekilde yapılır. Bu sayede bölgesel incelme ve hızlı yağ yakımı gibi faydaları daha kısa sürede görebilirsiniz.

Bel ve eklem ağrılarının iyileşmesine destek olan pilates, düzenli ve doğru yapıldığı takdirde kısa sürede ortopedik rahatsızlıkların ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır. Hatta bu konuda yapılan bilimsel araştırmalar, sırt kaslarının gücünü arttıran pilatesin vücudun birçok noktasında bulunan ağrıların da giderilmesinde etkili olduğunu ortaya koymuştur.

Vücudun hem gücünü hem de dengesini arttıran pilates, vücudun duruş bozukluğunun düzeltilmesinde de son derece etkili bir konuma sahiptir. Kan dolaşımını arttırmaya destek olan pilates hareketleri, diğer yandan doğru nefes almanızı sağlayarak vücudun oksijen kapasitesini de arttırmış olur.

Bakırköy Pilates: Pilates Başlangıç

Pilates başlangıç dersleri, kolaydan zora doğru ilerlese de aslında pilates ile ilk tanıştığınız için mental ve fiziksel olarak zorlayıcı olan derslerdir. Bu zorlayıcılık ise vücudun pilatese uyum sağlaması ile birlikte kendiliğinden geçecektir.

Pilates başlangıç seviyesindeki hareketler basit ve kolay hareketler olduğundan evde pilates yapmaya başlayanlar için de uygun hareketler olsa da doğru uygulanmadığında fiziksel sağlık sorunlarına davetiye çıkarma riskine de sahiptir. Bu nedenle de başlangıç seviyesinde de en doğru adım mutlaka bir pilates salonunda, eğitmen eşliğinde pilates ile tanışmaktır.

Bakırköy Pilates: Pilates Dersleri

Günümüzde pilates dersleri birçok yerde uzman eğitmenler eşliğinde verilebilmektedir. Ancak bu noktada doğru bir adresten alanında uzman kişiler tarafından pilates eğitimi almanız tüm riskleri ortadan kaldırarak kısa sürede fayda görmeniz açısından son derece önemlidir. Bu nedenle de mümkün olduğunca pilates stüdyoları ve salonları en doğru adresler olmalıdır.

Pilates dersleri almadan önce vücut tipinizin doğru analiz edilmesi doğru bir pilates alanı tercihi yapmanız için oldukça önemlidir. Bu doğrultuda isterseniz bireysel yani özel ders alabileceğiniz gibi isterseniz de gruplar halinde verilen derslere dahil olabilirsiniz.

Bakırköy Pilates: Pilates Hareketleri

Pilates hareketleri aletli ya da aletsiz bir şekilde her ortamda yapılabilen hareketlerdir. Ancak bu hareketleri sakatlanma riskini azaltmak için eğitmenler eşliğinde ve doğru şekilde yapmak büyük önem taşır.

Karın, kaşça ve sırt odaklı yapılan pilates hareketlerinde karnın içeri çekilerek vücudun dengesini sağlamak son derece önemlidir. Aynı zamanda kaburgaları tamamen dışa doğru açmamak ya da tamamen içe doğru kapatmamak sakatlanma ihtimalini de optimum seviyeye indirecektir. Tüm bunları dikkate alarak pilates alanında vücudunuzda tüm kasları çalıştırıp güçlendirebilecek sayısız hareket yapabilirsiniz.

Bakırköy Pilates: Pilates Salonu

Bakırköy pilates salonu, pilatesin yapılabileceği en güvenli alandır. Uzman eğitmenlerin olduğu ve tüm aletlerin bulunduğu pilates salonları günümüzde yaygın olarak hizmet vermektedir. Neredeyse haftanın her günü esnek çalışma saatleri ile hizmet veren pilates salonlarına ulaşım bu noktada son derece kolay olmaktadır.

Bakırköy Pilates: Studio Pilates

Stıdio pilates, pilates için özel olarak tasarlanmış ve tüm ekipmanların bulunduğu özel alanlardır. Burada başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar yapılabilecek tüm pilates hareketlerine yönelik alet ve ekipmanlar vardır. Bu ekipmanlar eğitmenlerin gözetiminde kullanıldığında kısa sürede pilatesten fayda görmenizi sağlayacaktır.

Bakırköy Pilates: Klinik Pilates

Klinik pilates, pilates sistemi içerisinde ayrı bir alandır. Genellikle pilates hareketleri spor amaçlı yapılsa da klinik pilates, iskelet ve kas sisteminde rahatsızlıkları olan kişilerin tedavilerine destek sağlaması amacıyla yapılmaktadır. Özellikle boyun düzleşmesi, boyun fıtığı, fibromiyalji, kifoz, bel fıtığı, menüsküs ve skolyoz hastalıklarının tedavisinde fizik tedaviyi tamamlayıcı olarak klinik pilates sıklıkla tercih edilmektedir.

Bakırköy Pilates: Pilates Aletleri

Pilates aletleri, pilates sırasında maksimum fayda görmenizi sağlayabilmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz ekipmanlardır. Kasları daha hızlı çalıştıran ve böylece hedeflediğiniz fiziki görünüme de daha hızlı kavuşmanızı sağlayan pilates aletlerinin her birisinin farklı özellikleri vardır. Burada harekete göre en uygun aleti seçmek son derece önemlidir.

Bakırköy Pilates: Pilates Reformer

Pilates reformer, bir nevi aletli pilates olarak bilinmektedir. Son derece hızlı etki gösteren pilates reformer, özellikle birçok sporcunun tercih ettiği ve mat üzerindeki pilatese göre daha üst düzeyde verim aldığını ifade ettiği bir yöntemdir.

Pilates reformer, özellikle organ kaslarının daha doğru ve daha hızlı çalışmasını sağlayarak vücudun sıkılaşma sürecini de oldukça hızlandırmaktadır. Bu nedenle de reformer fiyatlarının yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Ancak pilates reformer dersleri veren pilates salonları sayesinde daha uygun maliyetlerde pilates reformer yapmak mümkündür.

Bakırköy Pilates: Aletli Pilates Fiyatları

Aletli pilates fiyatları hakkında tekbir fiyat vermek mümkün değildir. Zira ders gruplarının kişi sayısı, derslerin birebir özel ders formunda olması gibi durumlar aletli pilates fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Eğer aletli pilateslerden en üst düzeyde verim almak istiyorsanız maliyeti biraz daha yüksek olsa da bütçeniz el verdiği takdirde birebir aletli pilates dersi almanız daha verimli olacaktır.

Bakırköy Pilates: Bakırköy Aletli Pilates

Bakırköy pilates salonumuzda aynı zamanda hem gruplar halinde hem de özel ders olarak birebir aletli pilates dersleri alanında uzman olan eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Özellikle sakatlanma riski göz önünde bulundurulduğunda salonumuz bu noktada son derece güvenilir ve profesyonel düzeyde hizmet vermektedir.

Bakırköy Pilates: Bakırköy Pilates Salonları

Bakırköy pilates salonları sayıca fazla olmakla birlikte her salonun sunduğu imkanlar ve profesyonellik düzeyi de farklılık gösterebilmektedir. Salonumuzda pilates alanında eğitim almış ve tecrübeli olan eğitmenler sizlere aletli, reformer pilates ya da aletsiz olarak farklı pilates derslerini üst düzey profesyonellikte vermektedir.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo