Kişiye Özel Online Diyet Programı

Online Diyet

Online Diyet Nedir?

Kişiye özel online diyet; Sağlıklı beslenmek, ideal kilosuna ulaşmak, hastalıklarda beslenme tedavisi danışmalığı almak isteyen herkes için bireysel danışmalık hizmetidir. Yoğun iş temposu içinde olanlar, kliniğe gitme fırsatı bulamayanlar için belli bir mekân veya zaman sınırlaması olmadan diyetisyene ulaşabilme imkânı sağlayan bir sistemdir. Covid19 salgını nedeniyle kliniğe gitmek istemiyorum, çocuklarımdan dolayı evden çıkamıyorum, uzun saatler çalışıyorum, randevulara düzenli gelemiyorum gibi sebepleriniz varsa kişiye özel online diyet programı ile sizde hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Neden kişiye özel online diyet programı almalısınız?

Kişiye özel online diyet mekân ve ulaşılabilirlik sorunlarını ortadan kaldırır. Dünyanın neresinde olursanız olun, internetin olduğu her yerde online diyet hizmeti alabilirsiniz. Yurtdışında yaşıyorsanız, sık sık şehir dışında olup diyetisyen randevularınızı iptal ediyorsanız veya yaşadığınız yerde diyetisyen yoksa online diyet sayesinde tüm bu sorunlar ortadan kalkar.

 • Yüz yüze beslenme danışmalığı ile aynıdır: Günlük beslenme düzeniniz, kültürünüz, aile yapınız, kan tahlili sonuçlarınız ve beslenme alışkanlıklarınızı öğrendikten sonra diyet listeniz hazırlanır. Bundan dolayı yüz yüze görüşmeler gibidir. Sıklıkla yapılan kontroller online yapıldığı için randevuya yetişememe kaygınız olmaz.
 • Zamanınız size kalır: Yorucu şehir hayatından veya iş yoğunluğunuzdan dolayı kendinize vakit ayıramıyorsanız kişiye özel online diyet programı ile kliniğe gitmeye gerek kalmadan hayallerinize kavuşabilir ve kendinize, ailenize arkadaşlarınıza vakit ayırabilirsiniz. Yolda zaman harcamanıza gerek kalmadan trafikten dolayı yaşayabileceğiniz stresten kurtulmuş olursunuz.
 • İstediğiniz saatte tüm sorularınıza anında cevap alma imkânı: Beslenmeyle ilgili sorularınızı sormak için artık randevu gününüzü beklemeye gerek kalmadan diyetisyeninize ve beslenmenizle ilgili tüm sorularınızın cevabını Whatsapp anında ulaşabilirsiniz.
 •  Sürekli motivasyon: İdeal vücut ağırlığına kavuşmak ve ileri ki süreçlerde hedef kiloda kalabilmek için diyetin sürdürülebilir olması gerekmektedir. Diyetisyen ile istediğiniz zaman iletişim halinde olarak motivasyon sağlayarak diyete uyumunuzu ve sürdürülebilir olmasını sağlar.
 • Ömür boyu sağlıklı olmak için yaşam tarzı değişikliğine yardımcıdır: Sağlığı korunmasında ve hastalıklardan korunmada sağlıklı beslenmenin rolü çok büyüktür. Beslenme uzmanınız size online diyet sürecinde sağlıklı beslenme hakkında bilgiler aktararak yaşam tarzınızın değişmesine yarımcı olmaktadır Böylelikle hastalıklara yakalanma riskinizi azaltabilir, sağlığınızı ve bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.

Online Diyetin Avantajları Nelerdir?

 • Siz de tüm danışanlarımız gibi sağlıklı bir şekilde, aç kalmadan ideal kilonuza kavuşmak istiyorsanız Diyetisyenim uygulamasını telefonunuza indirip dilediğiniz bir diyetisyenimizle online diyet programına başlayabilirsiniz. Sizin için her zaman bir yerimiz var.
 • Sağlıkla kalın.

Online Diyet Hizmetimde Neler Var?

 • Sesli arama, görüntülü iletişim veya mesaj ile ücretsiz ön görüşme
 • Sağlıklı beslenme eğitimi
 • Kişiye özel online diyet programı
 • Haftalık genel değerlendirme ( sesli arama veya görüntülü iletişim )
 • Whatsapp, E-posta ile diyet gönderimi
 • Mesajlar ile sıkı takip, motivasyon ve porsiyon kontrolü sağlama
 • Haftalık Değerlendirme sonucunda haftalık diyet listesi güncellenmesi
 • Sağlıklı yemek pişirme teknikleri hakkında bilgiler

Kişiye Özel Online Diyet Programı Nasıl Yapılır?

 • Online diyet hizmeti alamaya karar verdiğinizde size doldurmanız için bir form gönderiyorum.
 • Son 3 –6 ayda yapılmış kan tahlillerinizi ve hastalıklarınızı bana iletiyorsunuz.
 • Sizleri daha iyi tanımak için ilk görüşmeyi telefonda yapıyoruz.
 • Sizden aldığım bilgiler ve kan tahlillerinizi inceledikten sonra size özel beslenme programınızı hazırlayıp Whatsapp üzerinden sizlere iletiyorum.
 • Diyete başladıktan sonra ilerlemeye bağlı olarak size özel bazı tarifler ve diyet listeleriyle bu süreçte yaşanabilen her türlü problemi çözüyoruz.
 • Gün içerisinde istediğiniz saatte Whatsapp üzerinden soru sorabilir ve hazırladığınız tabakların fotoğrafını atabilirsiniz böylelikle miktarların doğru olup olmadığına bakmış ve porsiyon kontrolü sağlamış oluruz. Ayrıca bazı özel durumlarda veya mesafeliğe gittiğiniz zamanlarda diyetisyeninize anında ne yiyebileceğinizi sorabilir ve diyetinizi bozmamış olursunuz.

Peki kimler online diyet yapabilir?

– İş ve seyahatlerinden dolayı diyetisyen randevularına gidemeyenler

– Yurtdışında yaşayan, kültür farklılığından dolayı orada diyetisyenler ile iletişime geçemeyen, kendi beslenme kültürlerine uygun diyet listesi isteyenler.

– Diyet yaparken sürekli motivasyona ve kontrole ihtiyaç duyanlar

– Başkalarının yanında tartılmaktan hoşlanmadığı için kendi kendilerini kontrol ederek diyet yapmak isteyenler

-Yaşadıkları şehirlerde diyetisyene ulaşma imkânı olmayanlar

– Öğrenciler

Kişiye Özel Online Diyet Hizmetleri Nelerdir?

Kilo kontrolü

Pcos beslenmesi

Çocuk beslenmesi

Beslenme eğitimleri

Gebelik dönemimde beslenme

Emzirme döneminde beslenme

Bireysel sağlıklı beslenme danışmalığı

Hastalıklarda tıbbi beslenme danışmanlığı

Vejeteryan ve vegan beslenme danışmalığı

Kanserde beslenme ve diyet danışmanlığı

Stresle ilgili sorunlarda beslenme (depresyon, kronik yorgunluk, fibromyalgia, zayıf konsantrasyon veya hafıza)

Otoimmün hastalıklarda beslenme ve diyet tedavisi (romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, haşimato tiroidit, kronik inflamatuar yanıt sendromu)

Karaciğer hastalıklarında beslenme ve diyet danışmalığı (yağlı karaciğer hastalığı, hepatitler, kronik karaciğer hastalığı)

Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme v e diyet tedavisi (ülseratif kolit, besin intoleransı, çölyak hastalığı, şişkinlik ve gaz, besin alerjileri, divertikül hastalığı, safra yolu hastalıkları, irritable bağursak sendromu, disbiyosiz, glüten intoleransı)

Kişiye özgü hazırlanan bazı özel diyetler

Akdeniz diyeti

Eliminasyon diyetleri

Hipoalerjen diyetler

Laktozsuz diyet

Aralıklı oruç diyeti ( if )

Ketojenik diyet

Gaps diyeti

Kandida diyeti

Glüten diyeti

Dash diyeti

Fod –Map diyeti

Yüksek lif içeren diyet

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo