Boyun Fıtığı Fizik Tedavi

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi

Boyun fıtığı fizik tedavi omurga ve omuriliği etkileyen bir hastalıktır. Boyun çevresinde yer alan disklerin su içeriğini kaybetmesi ya da zamanla yaşlanmaya bağlı olarak sıkışması ile ortaya bu rahatsızlık çıkar.

Boyun fıtığı fizik tedavi çoğunlukla omurların içinde yer alan disklerin yeniden işlevini kazanması için uygulanmaktadır. Çok önemli bir bölgede tedavi uygulanacağı için mutlaka işinde uzman olan merkezlerden bu hizmet alınmalıdır.

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi Hareketleri

Fizik tedavi elle ya da hareket sistemini çalıştıran araçlarla yapılan bir tedavi türüdür. Vücudun iskelet sisteminde meydana gelen birçok fiziksel sorunu bu tedavilerle iyileştirmek mümkündür. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde daha hızlı iyileşme imkanı sağlanmaktadır.

Boyun fıtığı için fizik tedavi hareketleri aşağıda yer almaktadır.

  • Ekstansiyona direnç hareketi
  • Fleksiyorta direnç hareketi
  • Yana eğilmeye direnç gösterme hareketi
  • Döndürmeye karşı direnç gösterme hareketi

Yukarıda yer alan hareketler çok önemli hareketler olup, mutlaka doktor gözetiminde yapılmalıdır. Özellikle boyun bölgesine uygulanan bu hareketler düzenli olarak sürdürülmeli ve normal yaşamda da sporla yaşanmalıdır.

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi Nasıl Yapılır

Boyun fıtığı omurilik ve sinir köklerine aşırı şekilde bası yapmıyorsa ilaçlarla tedavi edilebilir. Biraz daha ileri boyuttaysa bu basılar fizik tedavilerle iyileştirilebilir. Özellikle boyun egzersizleri konservatif yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Boyun fıtığı fizik tedavi hizmeti alınmadan önce hastanın tüm kontrolleri yapılır. Daha sonrasında hastaya uygun fizik tedavi hizmeti seanslar şeklinde uygulanır. Planlı şekilde sürdürülen fizik tedavi hizmetinde hastanın kolayca sürece alışması ve iyileşmesi sağlanır.

Boyun fıtığı egzersizleri profesyonel hizmet veren fizik tedavi merkezlerinde doktor gözetiminde yapılır. Ayrıca ev ortamında da doktor tavsiyesi egzersizler yapılabilmektedir.

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi Sonrası Ağrı

Boyun fıtığı fizik tedavi hizmeti alınmaya başlandıktan kısa süre sonra vücutta ağrılar oluşabilir. İlk kez kasların bu denli çalışması kısa süreli ağrılara neden olabilir. Süreç içinde bu ağrılar kasların alışması ile yerini rahatlamaya bırakır

Boyun fıtığı fizik tedavisinden sonra ağrıların dindiği hayat konforunun arttığı görülmüştür. Özellikle boyun ve omular da iyileşme başladıktan sonra boyun ağrısı ve diğer vücut ağrılarının yavaş yavaş kaybolduğu gözlemlenmiştir.

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi Uygulamaları

Boyun fıtığı için birçok fizik tedavi uygulamaları yapılmaktadır. Fizik tedavi merkezlerinde boyun fıtığı fizik tedavi uygulaması başarı ile yapılmaktadır.

Boyun bölgesine özel olarak yapılan uygulamalar şu şekildedir:

  • Derin doku masajı
  • Hidroterapi
  • Sıcak ve soğuk terapi
  • Traksiyon
  • Transkutanöz (elektriksel sinir stimülasyonu)

Yukarıda yer alan uygulamalar gelişmiş fizik terapi uygulamaları olup, uzman fizyoterapistler tarafından uygulandığında %100 başarılı sonuçlar alınır.

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi Ücretleri

Boyun fıtığı fizik tedavisinde özel olan birçok uygulama yapılır. Fakat bu uygulamaların mutlaka iyi araştırılmış merkezlerde yapılması gerekir. Aksi takdirde iyileşme yerine daha fazla sağlığınızdan olabilirsiniz.

Boyun fıtığı fizik tedavi ücretleri birçok faktöre bağlı olarak belirlenmektedir. Özellikle tedavinin yapılacağı hastane, tedaviyi uygulayacak doktora ve yapılacak işleme göre ücretler belirlenmektedir. Bu nedenle sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir.

Fizik tedavi ücretleri birçok faktöre bağlı olduğu gibi tedavinin seansına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Doğru bir ücretlendirmeye doktor muayenesi ve değerlendirmesinden sonra ulaşmak mümkündür.

Boyun Fıtığı Evde Fizik Tedavi

Boyun fıtığı fizik tedavi merkezlerinde yapılabildiği gibi ev ortamında da yapılabilmektedir. Özellikle yatalak ve yaşlılar için evde fizik tedavi hizmeti çok yararlı olmaktadır. Yapılacak tüm tedaviler ev ortamında normal bir hastanede olduğu gibi seans sistemine göre planlı olarak yapılmaktadır.

Evde fizik tedavi hizmeti alınmadan önce mutlaka doktor ve ücretler konusunda araştırma yapılmalıdır. Bu sayede kaliteli hizmetin yanında makul fiyatlarla tedavi olunabilmektedir.

Evde fizik tedavi ücretleri yapılacak tedaviye ve evin konumuna göre değişebilmektedir. Ev ortamında uygulanan bu tedavide uzman doktorlar hastaya destek vererek çeşitli araçlarla planlı bir iyileşme süreci hazırlarlar. Tedavi süresince hastanın gelişimine bağlı olarak egzersizlerin sıklığı azaltılabilir ya da arttırılabilmektedir.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo