Manuel Terapi İzmir

Manuel Terapi İzmir

Manuel terapi İzmir kronik ve akut sırt ağrılarınıza etkili çözümler sunuyor! Sırt ağrılarına bağlı hareket kısıtlılığı kâbus olmaktan çıkıyor!

Manuel terapi İzmir, kronik ya da akut nedenlere bağlı olarak kas ve iskelet sisteminde meydana gelen gerilmeler sonucunda ortaya çıkan hareket kısıtlılığını ortadan kaldırmaya yönelik tedavi yöntemleri sunar.

Eklem-kas gerginliğine bağlı olarak akut ve kronik sırt ağrısı problemi yaşayan hastalar için manuel terapi yöntemleri son derece etkili yöntemlerdir.

Manuel Terapi İzmir: Manuel Terapi Nedir, Nasıl Yapılır?

Manuel terapi tedavi öncesinde uzmanların yapmış olduğu detaylı muayene, tedavi programının oluşturulması için önemli bir yönlendiricidir. Muayene sırasında hastanın kas-iskelet ve sinir hasarları en doğru şekilde saptanır, ayrıntılı değerlendirilir. Elde edilen bulgular doğrultusunda ilaç yöntemine başvurulmadan el hareketleriyle yapılan germe ve bası yöntemleri ile manuel terapi uygulaması yapılır.

Manuel terapi tedavisi, kesinlikle eğitim almış ve alanında uzmanlaşmış olan fizyoterapist ve ergonomist gibi uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Aksi halde eğitimsiz kişiler tarafından uygulanan yanlış yöntemler ciddi zararlara ortam hazırlayabilir. Ancak uzmanlar tarafından doğru şekilde uygulanan manuel terapi, zararı yok denebilecek etkili tedavi yöntemleri arasında yer alır.

Manuel Terapi İzmir: Manuel Terapi Nelere İyi Gelir?

Genellikle kronik ve akut sırt ağrılarında uygulanıyor olsa da manuel terapi tedavisinin uygulama ve etki alanları oldukça geniştir. Sırt ağrılarının yanı sıra aynı zamanda bel hastalıklarının, diz hastalıklarının, kalça ve skolyoz hastalıklarının, dirsek ve omuz hastalıklarının tedavisinde etkin olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Cihaz kullanılmadan el hareketleri ile uygulanan manuel terapi yöntemleri sayesinde kas ve eklem hastalıklarının, sinir sıkışmalarının ve hatta kamburluk gibi hastalıkların dahi kısa sürede tedavi edildiği klinik ortamda gözlemlenmiştir.

Manuel Terapi İzmir: Manuel Terapi Kimlere Uygulanır?

Kas-iskelet ve sinir sıkışmalarının neden olduğu hastalıkların tedavisinde uygulanan manuel terapi yöntemleri; kas ve eklem hastalıkları olan hastalara, kas-eklem sıkışmalarına bağlı olarak hareket kabiliyeti kısıtlanan hastalara uygulanarak aynı zamanda bu hastalara hem tamamlayıcı hem de iyileştirici tedavi çözümleri sunulmaktadır.

Manuel terapi yöntemlerinden maksimum düzeyde fayda görebilmek için alanında uzman kişilerden detaylı muayene sonrasında belirlenen tedavi programı doğrusunda manuel terapi hizmetleri alınmalıdır.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo