Ankara Manuel Terapi

Ankara Manuel Terapi

Ankara manuel terapi ile eklem ağrılarınızdan çok basit ve etkili yöntemler kurtulabilirsiniz! İşte manuel terapi Ankara uygulamaları!

Manuel terapi nedir sorusu son dönemlerde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Özellikle eklem ağrısı çekenler için etkili bir tedavi yöntemi haline gelen manuel terapi, vücudu gevşeten ve ağrıların dinmesini sağlayan önemli bir uygulamadır.

Kas ve eklem gerginliği gibi nedenlerden dolayı şiddetli ağrılar yaşayan hastanın ağrılarını dindirmek, ağrısız sağlıklı yaşamına geri döndürmek ve eklemleri rahatlatmaya yönelik uygulanan tedavi yöntemidir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları tarafından uygulanan Ankara manuel terapi; eklem ve kas sertliği, akut ve kronik ağrı sorunu gibi birçok şikâyeti tedavi eden bir yöntemdir. Fizik tedavi yöntemlerinden birisi olan manuel terapi, cihaz ve makinleler yerine ellerle yapılan bir fizik tedavi yöntemidir.

Manuel Terapi Nasıl Yapılır?

Fizik tedavi yöntemleri arasında köklü bir geçmişe sahip olan manuel terapi, alanında uzman kişiler tarafından özel tekniklerle uygulanan yöntemdir. Manuel terapi uygulamalarında asıl önemli olan modern cihazlar değil tamamen el ile uygulanan tekniklerdir.

Kas-iskelet sisteminde meydana gelen sorunlar bir zaman sonra hareket yeteneğini de körelten sorunlar haline gelir. Bu noktada kronik ve akut sırt ağrısı olan hastalara manuel terapi tedavi yöntemleri uygulanır. Bu uygulama kapsamında özel el teknikleri ile hastanın sırt ağrısının hafiflemesi ve bir süre sonra tamamen yok olması sağlanır.

Manuel terapide henüz klinik çalışmalar yapılmıyor olsa da tedavinin uygulandığı hastaların raporları ve klinik sonuçları bu yöntemlerin akut ve kronik sırt ağrısının tedavisinde etkili bir çözüm yolu olduğunu rotaya koyar.

Ankara Manuel Terapi Fiyatları

Ankara manuel terapi fiyatları, hizmet verecek olan rehabilitasyon merkezinin fiyat politikasına ve hastanın sağlık sorunlarına göre farklılık gösterir. Her hastanın sağlık sorunu farklı olduğundan her hastaya uygun manuel terapi teknikleri belirlenir.

Fiyat belirlemeden önce rehabilitasyon uzmanı hastayı detaylı olarak muayene eder ve hastanın şikayetleri doğrultusunda en doğru tedavi teknikleri belirlenir. Bu analizler sonrasında manuel terapi fiyatları oluşturulur. Tüm bu aşamaların yanı sıra uzman kişinin tecrübesi ve merkezin bulunduğu konum da fiyatlar üzerinde etkili unsurlardır.

Turgut Kızılkan Logo
Turgut Kızılkan Logo